داوید بونگارتس ملقب به دیوید گرت نوازنده چیره دست ویولن اهل آلمان است. از آنجایی که پدرش یک فروشنده ساز و نوازنده ویولن بود ، از نام گرت استفاده می کند. در این مورد گفته بود” چون پدرم هم نوازنده بود نمی خواستم وقتی نام من را صدا می کنند به یاد پدرم بیوفتم و دیگران فکر کنند شهرتم را بخاطر پدرم بدست آورده ام “.
نظر من هم مانند نظر خیلی از طرفدارانش این است که او یک ستاره متولد شد و از آن دسته هنرمندهایی نبود که یکشبه به شهرت برسد. علاوه بر موهای طلایی و چهره جذاب ، داشتن پشتکار و تمرین فراوان یکی از دلایل موفقیت در این رشته و محبوبیت روز افزون اوست.

شروع یک رویا

دیوید برای اولین بار وقتی تنها 4 سال داشت ، برای نخستین بار ساز ویولن را در دست گرفت . این اتفاق زمانی رخ داد که پدرش برای برادر بزرگتر او یک ساز ویولن خرید. دیوید در همان نخستین بار مجذوب ویولن شد و تمرین خود را شروع کرد . چنانکه یکسال بعد در یک رقابت محلی شرکت کرد و نخستین جایزه خود را کسب کرد.

نوجوانی

دیود در حالی که 12 سال سن بیشتر نداشت با یکی از ستاره های ویولن لهستان به نام «ایدا هندل» شروع به کار کرد. او معمولا برای ملاقات «ایدا» به شهر لندن و دیگر شهرها در اروپایی سفر می‌کرد. دیوید تحصیلاتش را در رشته موسیقی در «کالج رویال لندن» ادامه داد و روز بروز می درخشید می‌شد.

جوانی

وی در سال ۲۰۰۴ از دانشگاه موسیقی «ژولیارد» در نیویورک موفق به دریافت مدرک شد و تنها دانشجویی است که توانست در همان دانشگاه و در کنار نامدارانی همچون «آیزاک پرلمان» به تدریس بپردازد و به درجه استادی برسد.